Darmowa wysyłka od 300 zł

Historia Lumoral

W 2016 r. kardiochirurg profesor Tommi Pätilä operował pacjenta z powodu ciężkiej infekcji serca w Szpitalu Uniwersyteckim w Helsinkach (HUS). Okazało się, że przyczyną problemów były bakterie pochodzące z jamy ustnej. Prof. Pätilä miał silne przeczucie: trzeba coś zrobić. Nigdy więcej nie chciał operować serca chorego na bakterie jamy ustnej.

Misja Profesora Pätilä

Bakterie płytki nazębnej są odpowiedzialne za przyczynę 95% chorób zębów. Szczoteczka do zębów to skuteczne narzędzie w walce z płytką nazębną, lecz nawet najlepsza dostępna szczoteczka do zębów usuwa tylko 65% płytki nazębnej. Profesor Pätilä był zdeterminowany, aby znaleźć rozwiązanie – trzeba było coś zrobić z pozostałością płytki nazębnej.

Znaczące spotkanie

Mniej więcej w tym samym czasie prof. Pätilä poznał Sakari Nikinmeę, inżyniera uczestniczącego w projekcie Biodesign w Szpitalu Dziecięcym w Helsinkach. Szukał nowego, ciekawego projektu, nad którym mógłby pracować. Razem z Sakarim i zespołem Biodesign zdecydowali się na współprace.  Założyli grupę badawczą na Uniwersytecie Aalto. Rozpoczęły się szeroko zakrojone badania techniczne i antybakteryjne.

Zespół Założycielski

Grupa zaprosiła kilku światowych ekspertów w dziedzinie fizyki, chemii i stomatologii. Zasięgnięto też specjalistycznej wiedzy od czołowych postaci w dziedzinie technologii. Do grupy dołączył Juha Rantala, znakomity chemik zajmujący się półprzewodnikami. Rantala jest głęboko zaznajomiony ze stosowaniem antybakteryjnego niebieskiego światła. Również doświadczenie Saiji Perovuo, analityka laboratoryjnego na oddziale chorób jamy ustnej i szczękowo-twarzowej, było kluczowe dla rozwoju Lumoral.

Innowacja

Szeroko zakrojone badania wykazały, że terapia fotodynamiczna nie wystarczy i należy je wspomóc antybakteryjnym niebieskim światłem. Rantala starannie zaprojektował i wdrożył komponenty LED, aby wytwarzać dwie różne długości fal, co pozwoliło zespołowi posunąć się do przodu. Po tysiącach testów parametry zadziałały i ostatecznie zaprojektowano konkretną metodę Lumoral, a za projekt odpowiadał Harri Koskinen.

Rozpoczęcie Badań Klinicznych

Pod kierunkiem profesora Timo Sorsy rozpoczęto w Europie badania kliniczne na dużą skalę. W badaniach klinicznych Lumoral okazał się bezkonkurencyjny. W randomizowanych badaniach powtarzalna inaktywacja biofilmu bakteryjnego miała znaczący wpływ na leczenie zapalenia przyzębia, czyli ciężkiej infekcji dziąseł. Choroby przyzębia są trudne w leczeniu, dlatego nowo odkryte uzupełnienie leczenia stanowi niezwykły przełom w stomatologii.

Międzynarodowy sukces

Lumoral wzbudził szerokie zainteresowanie międzynarodowe. Chociaż próchnica jest najczęstszą chorobą na świecie, a zapalenie tkanek podporowych zębów jest szóstą najczęstszą chorobą na świecie, środowisko medyczne ma trudności ze znalezieniem nowych rozwiązań w walce z tymi infekcjami.

Wykazano, że leczenie Lumoralem może przynieść korzyści kilku grupom pacjentów z trudnymi do leczenia schorzeniami. Zespół kontynuuje swoje wysiłki naukowe, realizując badania w środowiskach akademickich na całym świecie.

Lumoral w Polsce

Potencjał Lumoralu został dostrzeżony również w Polsce. Dzięki współpracy firmy HealthHub Pharma i Koite Health w czerwcu 2024 Lumoral został wprowadzony do sprzedaży w Polsce. Odtąd pacjenci w całym kraju mogą korzystać z niezwykłego działania tego innowacyjnego produktu.

KONTAKT

Dział obsługi klienta:
tel: 518 303 344
biuro@hhpharma.pl

Zgłoszenia i reklamacje:
zgłoszenia@hhpharma.pl

HealthHub Pharma
ul. Sielawy 9/E, 40-748 Katowice
Regon: 528547304
NIP: 573 281 01 49

INFORMACJE I POMOC

SPOSOBY PŁATNOŚCI